Kuupäeva koodid


Tutvu oma Zippo tulemasinaga

Nagu enamikel kollektsioneeritavatest esemetest, mõjutab Zippo väärtust tema valmistamise kuupäev.  Tulemasina põhjal alla stantsitud info abil saab määrata tootmiskuupäeva. Seda hakati põhja alla lisama alates 50-ndate aastate keskpaigast ja algseks põhjuseks oli toodete kvaliteedikontroll. Hiljem muutusid kuupäevakoodid hindamatuks abivahendiks Zippo kollektsionääridele. Algusaastatel  (1933 – 1957) toodetud tulemasinaid saab tuvastada stiili, mudeli või patendimärkide järgi.

Põhja alla stantsitud  sõna “ZIPPO” stiil on samuti üks vihje tootmisajale. Läbi aegade on olnud  kolm suurt muudatust. Alates 1933. aastast kuni 50-ndate keskele oli sõna “ZIPPO” stantsitud trükitähtedega.  Zippo logo töötati välja 40-ndate lõpus ja stantsiti tulemasina põhjale 1955. aastal. 70-ndate lõpus disainiti logo ümber ja see lisati tulemasina põhjale 1980. aastal. Algselt kvaliteedikontrolliks mõeldud kodeerimine on nüüdseks väga hea vahend tulemasinate määratlemiseks.

Ajaloolised Zippo logod

Kuupäevakoodid

Sellest, mis algas Zippo asutaja George G. Blaisdelli kvaliteedikontrolli vahendina – on saanud kollektsionääride unistus. Et tuvastada iga remondiks tagastatud tulemasinat, kodeeriti iga Zippo tulemasina põhi “rea märgistustega”. Alates 1950ndatest aastast võimaldavad märgised enamiku Zippo tulemasinate täpset dateerimist.

Praegune kuupäevakoodide süsteem

Praegune kuupäevakoodide süsteem kasutab tootmiskuu ja -aasta identifitseerimiseks tähte ja kahekohalist numbrit.

Tähed A kuni L tähistavad kuud (A tähistab jaanuari, B veebruari jne).
Kaks numbrit vastavad valmistamisaastale – 14 tähistab 2014. aastat.

Zippo tavalise tulemasina identifitseerimiskoodid

Zippo Slim tulemasinate identifitseerimiskoodid

Maailmakuulus garantii

Härra Blaisdelli maailmakuulus garantii “See töötab või me parandame selle tasuta” kehtib tänaseni iga Zippo tuulekindla tulemasinaga.