Meie ettevõtted


W.R. Case & Sons Cutlery Company on ameerika tootja, kes toodab käsitsi valmistatud ja põlvest põlve edasi antud esmaklassilisi nuge. Pennsylvania osariigis Bradfordis asuv Case’i pakkumine hõlmab laia tootekategooriat, alates traditsioonilistest kokkupandavatest taskunugadest, fikseeritud teraga sportnoast kuni limiteeritud toodanguga mälestustoodete ja kollektsioneeritavate nugadeni.

Ajalugu

Ettevõtte rikkalik ajalugu algas 1889. aastal, kui neli venda – William Russell (W.R.), Jean, John ja Andrew Case (ka “Case Brothers”) hakkasid nuge valmistama ja neid New Yorgi põhjaosas mööda raudteed müüma. W.R. poeg John Russell (Russ) Case, endine Case Brothersi kaubamärgi müügimees, asutas 20. sajandi vahetusel ettevõtte W.R. Case & Sons. Russ’i isa tegutses oma poja konsultandina, aidates stabiliseerida ettevõtte varajasi finantse, luues samal ajal mainet kvaliteetsete söögiriistade tarnijana. 1993. aastal moodustas Zippo Manufacturing Company, maailmakuulsa Zippo tuulekindla tulemasina tootja ja teine Bradfordis asuv pereettevõte W.R. Case & Sons Cutlery Company, et jätkata Case’i perekonna kaubamärkide pärandit.

Ettevõtte originaalseid noakontseptsioone ja tootmismeetodeid on tunnustatud auhindadega, suurtes trükiväljaannetes, rahvusvahelistes kaubandusorganisatsioonides ja -üritustel, televisioonisaadetes ja suurtes filmides. Ainulaadne dateerimissüsteem, mida kasutati alates selle ajaloo algusaegadest, on teinud Case’i kaubamärgist ühe maailma lemmik-kollektsioneerimismärgist.

Tänapäev

Case Collectors Club on 18 000 aktiivse liikmega suurim teadaolev noakogujate ühendus maailmas. Case’i pühendumine kvaliteedile ilmneb 125 kätepaaris, mis on vaja vaid ühe noa loomiseks. Case’i noad algavad hoolikalt kujundatud käepidemetega, mis on valmistatud mitmesugustest materjalidest, nagu Brasiilia veiseluu, hirve sarv, pühvli sarv, pärlmutter, eksootilised puidud ja kivid. Messingist, niklist ja hõbedast valmistatud komponendid tõstavad esile iga vormi, tuues kokku noad, mis ei ole mitte ainult ilusad, vaid ka võimelised vastu pidama aja ja kasutamise katsumustele.

Case’i noad müüakse suures osas volitatud edasimüüjate võrgustiku kaudu, kuhu kuuluvad rauakaupade ja kodukaupade jaemüüjad, spetsiaalsed söögiriistade kauplused, moe- ja aksessuaaripoed, kataloogimüüjad ja teised.

Lisateavet W.R. Case & Sons Cutlery Company kohta leiate veebilehelt caseknives.com.

Zippo Manufacturing Company omandas 2010. aasta veebruaris Ronsoni varad. Ronson oli turustanud tulemasinaid alates 1913. aastast ning pakkus mitmesuguseid tasku- ja tõrvikutüüpi tulemasinaid ning leegitarvikuid.

Ajalugu

Ronson Corporation ja hiljem Ronson Consumer Products Company asutati Aronsoni perekonna poolt. Algselt oli Louis V. Aronsoni omandis ja juhtis Art Metal Works’i Newarkis, NJ, mille ta avas 1886. aastal. Art Metal Works tootis mitmesuguseid dekoratiivseid metalltarbeid, sealhulgas raamatukinnitusi, lauakomplekte, lampe, miniatuure ja muid metallist käsitööesemeid. Klientide nõudluse tõttu hakkas Aronson uurima leegiturgu ja hakkas 1900. aastate alguses tootma tulemasinaid.

1910. aastal sai Aronson patendi sädemeid tekitavale süütesüsteemile nime “Pist-o-liter” ja 1913. aastal valmistas ta tulemasina nimega “Wonderlite”. 1928. aastal sai Ronson patendi revolutsioonilisele ühekordse toimega “Banjo” tulemasinale, mis pakkus nii süütamist kui ka kustutamist ühe vajutusega. Hr Aronson otsustas keskenduda tulemasinate tootmisele ja müüs ettevõtte Art Metal Works maha. Aastakümnete jooksul jätkasid Ronson Corporation ja erinevad tütarettevõtted tasku-, mitmeotstarbeliste ja tõrvikutüüpi tulemasinate arendamist, kasutades RONSONi kaubamärki, samuti tulemasinate vedelikku ja butaankütust, kasutades RONSONOLi kaubamärki. 1960. aastatel müüs Ronson Corporation oma rahvusvahelise tegevuse, jättes ettevõtte tegevuse ja müügi peamiselt Põhja-Ameerikasse.

2010. aastal omandas Zippo Manufacturing Company, Bradford, PA, teatud varad Ronsonilt, sealhulgas kaubamärgid RONSON ja RONSONOL ning nendega seotud tooted. Zippo ei omandanud ühtegi ettevõtte osa ega ühtegi ettevõtte dokumentatsiooni või kohustust.

Tänapäev

RONSON ja RONSONOL kaubamärgid kuuluvad Zippo Manufacturing Company kaubamärkide perekonda. Kaubamärkide tootevalik on jätkuvalt tulemasinad, bensiin ja nendega seotud tarvikud, mida turustatakse ja müüakse Ameerika Ühendriikides, Kanadas ja Mehhikos.

Ajalugu

1978. aastal asutatud Northern Lights on valgustanud maailma ja kaunistanud kodusid küünlavalguse soojusega juba üle 40 aasta. Meie tugevad juured küünlavalmistamise kunstis on toonud kaasa silmapaistva maine luksusküünalde ja käsitööna valmistatud aksessuaaride juhtiva disainerina. Meie käsitsi valatud küünlad on valmistatud USAs, kasutades peeneid lõhnaineid ja eeterlikke õlisid. Meie vahasegud sisaldavad sojavaha ja muid looduslikke vahasid. Meie tahvlid on valmistatud looduslikust puuvillast. Meie anumad pärinevad vastutustundlikest allikatest ja on mõeldud taaskasutamiseks. See kvaliteetsete komponentide kombinatsioon annab meie käsitöönduslikult valmistatud küünaldele nende puhta põlemise, suurepärase lõhna ja aitab kaasa pikaajalisele väärtusele.

Tänapäev

Zippo omandas Northern Lights jaanuaris 2019. Ettevõte ja selle töötajad jäävad Wellsville’i (NY) asukohaga.

Zippo jaoks lisab omandamine Zippo perekonnale mitmekesiseid tootesarju, uued turustuskanalid, kriitilise tähtsusega oskusteabe ja kogemused kiiresti kasvavas ja trendikas kategoorias.

Northern Lights’i asutajate Andy ja Tina Glanzmani jaoks oli see ühendus väga mõistlik, kuna Zippo ja Northern Lights’i kultuur, väärtused ja seisukohad on sarnased. Nii Zippo kui ka Northern Lights on Ameerika tootjad, kes asuvad väikestes, tugevates kogukondades USAs ning kellel on pikaajaline maine usaldusväärsete ja kaunilt konstrueeritud toodete poolest.

Zippo kasutab oma olemasolevaid rahvusvahelisi kanaleid, et alustada Northern Lights’i kaubamärgi ja tootepakkumiste ülemaailmselt, mis annab võimaluse täiendavaks laienemiseks.