Kätesoojendi üldine hooldus


Zippo kätesoojendajad

Tahad viia oma õue seiklused järgmisele (soojemale) tasemele? Tutvuge Zippo kätesoojenditega, saadaval 12- ja 6-tunniste mudelitena.

Zippo kätesoojendid on 6-tunnise ja 12-tunnise soojapidavusega. Need aitavad soojendada käsi, kui viibite jaheda ilmaga väljas ning sobivad hästi jahil, kalastamisel või telkimisel.

KKK

Minu kätesoojendi ei lähe väga soojaks, mida ma pean tegema?

Põletuste vältimiseks kontrollige põletit hoolikalt. See ei pruukinud korralikult süttida. Vaadake üle juhend. Veenduge, et bensiini oleks piisavalt lisatud. Bensiin aurustub ka siis, kui kätesoojendit mingi aeg ei ole kasutatud. Võimalik, et põleti tuleb asendada uuega. Põleti tuleks asendada  umbes 70 korra kasutamise järel.

Kuidas peatada oma kätesoojendi kuumenemine?

Kui Zippo kätesoojendi on süüdatud põlema, pole võimalik enam selle soojenemist peatada. Vajadusel asetage kätesoojendi kotti ja asetage tulekindlale pinnale kuni kütus on otsa saanud ja kätesoojendi tundub käega katsudes jahe.

Kas kätesoojendi vajab töötamiseks hapnikku?

Jah. Zippo kätesoojendi vajab soojenemisprotsessis hapnikku.  Kott reguleerib hapniku kogust. Ärge kasutage kätesoojendit ilma kaasasoleva kotita, kuna kätesoojendi  muutub liiga kuumaks.

Kas ma pean kasutama kaasasolevat kotti?

Jah. Kott reguleerib hapnikukogust ja ühtlasi ka kätesoojendi temperatuuri. Ilma kotita võib kätesoojendi muutuda liiga kuumaks ja põhjustada vigastusi või tulekahju.

Kui kaua üks täitmine kestab ja kui sageli on vaja kätesoojendit täita?

  • 6-tunnise kätesoojendi täitmiseks valage Zippo bensiini täitetopsi alumise jooneni. Väike kätesoojendi põleti põleb umbes 6 tundi, aga sõltuvalt asjaoludest kas veidi vähem või kauem. Enne hoiukohta panekut veenduge alati, et kätesoojendi oleks jahtunud. Kui see on veel soe, asetage ta tulekindlale alusele.
  • 12-tunnise kätesoojendi täitmiseks valage Zippo bensiini täitetopsi ülemise jooneni.  Kui valate kütust alumise jooneni, annab ta sooja umbes 6 tundi. Sõltuvalt asjaoludest võib põleda ka veidi vähem või kauem. Enne hoiukohta panekut veenduge alati, et kätesoojendi oleks jahtunud. Kui see on veel soe, asetage ta tulekindlale alusele.