Tahi vahetamine


Esialgu on uus taht valge.  Kasutamise käigus muutub taht süsiniku kogunemisel mustaks ja leek ei sütti enam kergelt. Kui see juhtub, on aeg tahti trimmida. Selleks:

  • Tõmmake taht pintsettide abil õrnalt ülespoole kuni ilmub puhas tahiosa

  • Kärpige tahi otsast kuni korstna ülaääreni kääride või traadilõikuri abil. Seda tuleks teha umbes 1-2 korda aastas. Iga taht on ~10cm pikk, nii et peale mõnda korda korrastamist, tuleb taht asendada uuega. Tahti tuleb vahetada kui tulemasin ei sütti korralikult või kui süütamisprotsessi tuleb korrata mitmeid kordi.

TAHI PAIGALDAMINE

Uue tahi paigaldamiseks toimige järgmiselt:

1.Eemaldage kõik kütusekambri komponendid: tulekivi kruvi, sisu allosas olev viltpolster, vatipallid ja vana taht. NB! Et tulemasin kiirelt töökorda seada, asetage kõik osad tagasi täpselt samas järjekorras nagu need eemaldasite. Nii on lihtsam tükke kokku sobitada.

2. Paigaldage uus taht läbi korstnaava ja painutage ülemine ots üle korstna ääre, et see püsiks paigal muude osade tagasipanekul. NB! Piibu-tulemasina korstnakate on eemaldatav. Libistage sõrmeküüs serva alla ja tõstke üles.

3. Asetage vatisisud ühekaupa tagasi punudes tahi samal ajal S-kujuliselt polsterduste vahele. Eesmärk on, et taht ja vatitupsud oleksid võimalikult palju kontaktis.

4. Paigaldage uuesti viltpadjand ja kinnitage kruviga. NB! Veenduge, et tulekivi ei langenud selle protsessi käigus välja.

5. Kärpige taht tulemasina korstna kõrguseks ja asetage sisu tulemasina korpusesse tagasi.